ՀՀ ռազմարդյունաբերությունն առաջին անգամ կամիկաձե դրոններ է ներկայացրել Աբու Դաբիում բացված ռազմարդյունաբերության IDEX-2021 ցուցահանդեսում։
Pride Systems մասնավոր ընկերությունը սեփական մշակման 2 մոդել է ներկայացրել ցուցահանդեսում՝ անշարժ թևով և փոփոխվող սլաքաձևության թևերով ԱԹՍ և պենտակոպտեր, գրում է Shephard Media-ն։
Ավելի վաղ սոցցանցերում լուսանկարներ էին շրջանառվում IDEX-2021-ում հայկական տաղավարից, որը դատարկ էր։ «Հետքի» թղթակից Արմեն Միրզոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում համեմատո Աբու Դաբիում IDEX-2021 միջազգային ռազմարդյունաբերական ցուցահանդեսում ՀՀ ընկերությունների տաղավարում ցուցանմուշների բացակայությունը ԲՏԱ նախարարությունը բացատրել է լոգիստիկ խնդիրներով։ ւթյան համար ներկայացրել էր նաև Ադրբեջանի տաղավարի լուսանկարը։
Ներկայացված մոդելները կարող են զինվել բեկորաֆուգասային, ինչպես նաև հակատանկային բեկորաֆուգասային արկերով։

The Armenian defense industry showcased new loitering munitions for the first time during the IDEX 2021 exhibition in Abu Dhabi, Shephard Media reports.
Privately owned company Pride Systems exhibited two models of its own design at the show: a fixed-wing drone with variable-sweep wings and a pentacopter (pictured).
Both compact drones can be armed with high-explosive or high-explosive antitank warheads.
The report comes days after pictures from the Abu Dhabi IDEX-2021 International Defense Exhibition & Conference emerged showing the Armenian pavilion empty. The country's Ministry of High-Tech Industry explained later that the delay was allegedly due to logistical problems during transportation.