Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող ակտիվիստները մտել են Տնտեսգիտական համալսարան։
Բուհի դարպասները կողպված էին: Ներս մտնել փորձող ակտիվիստների ու ոստիկանների, այդ թվում՝ կարմիր բերետավորների միջև բախում է եղել, գրում է Aysor.am-ը։
Որոշ ժամանակ անց ակցիայի մասնակիցները հայտարարել են, որ ոստիկաններն իրենց հայտնել են՝ համալսարանի դարպասները կողպելու որոշումը բուհի ղեկավարությանն է:
Ի վերջո, անհնազանդության ակցիայի մասնակիցներին հաջողվել է մտնել շենք:
Մինչ այդ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիայի մասնակիցները մտել էին Երևանի պետական համալսարանի շենք:
Ակցիայի մասնակիցները համալսարանականներին կոչ են արել միանալ իրենց։ Նրանք վանկարկել են «Առանց Նիկոլ Հայաստան», «Դասադուլ», «Ուսանող՝ միացիր»:
Մի քանի օր է, ինչ Հարենիքի փրկության շարժումը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով մայրաքաղաքում անհնազանդության ակցիաներ է իրականացնում: Հայտարարվել է, որ ակցիաները շարունակական են լինելու:

24 Февраль 2021 - 10:59 AMT
Члены армянского оппозиционного «Движения по спасению родины» вошли в здание Ереванского государственного университета, где провели акцию с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Они призвали студентов и преподавателей присоединиться к акции, пишет Aysor.am.
Они скандировали «Армения без Никола», «Забастовка», «Студент, присоединяйся».
Активисты, требующие отставки Пашиняна, ворвались также в здание Армянского государственного экономического университета. Ворота университета были заперты. Произошло столкновение между пытающимися проникнуть в здание активистами и полицией.
Некоторое время спустя протестующие заявили, что полиция проинформировала их о том, что решение о закрытии ворот университета приняла администрация вуза. В конце концов протестующим удалось проникнуть в здание.
После подписания трехстороннего заявления по Карабаху в ночь на 10 ноября в Армении начались акции протеста с требованием отставки правительства во главе с премьер-министром Николом Пашиняном. Ряд оппозиционных сил выдвинул своего кандидата на пост главы правительства – лидера «Движения по спасению Родины» Вазгена Манукяна.