Վրաստանը մարտի 1-ից բացում է օդային սահմանը ՀՀ քաղաքացիների համար, տեղեկացնում է այդ երկրում ՀՀ դեսպանությունը։
«Փետրվարի 24-ին Վրաստանի՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջգերատեսչական համակարգող խումբը որոշում է կայացրել, որ մարտի 1-ից բացում է ՀՀ քաղաքացիների մուտքը Վրաստան՝ օդային ճանապարհով»,- ասվում է ֆեյսբուքյան գրառման մեջ։
ՀՀ քաղաքացիները Վրաստան ժամանելիս պարտավոր են իրենց մոտ ունենալ ՊՇՌ թեստի բացասական պատասխան, որն արվել է մուտքից առաջ ոչ շուտ, քան 72 ժամ առաջ:
Մինչ այդ ՀՀ քաղաքացիները Վրաստան կարող էին մեկնել միայն կորոնավիրուսի դեմ ամբողջական պատվաստման առկայութան դեպքում։

Travelers from Armenia, Azerbaijan, Ukraine, Kazakhstan, Russia and Belarus will be allowed to enter Georgia beginning from March 1, if they have a negative PCR test from the past 72 hours, Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili said Wednesday, February 24.
Garibashvili explained that the move will apply only to air borders and that the current restrictions on the land border remain in force, Agenda.ge reports.
Regular flights resumed in Georgia on February 1 and entry rules for Georgian as well as foreign visitors changed that day.