Կրեմլում տագնալով են հետևում իրավիճակին Հայաստանում, սակայն համարում են դա երկրի ներքին գործը։ Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ հավելելով, որ ՀՀ-ն ՌԴ կարևոր և մերձավոր դաշնակից է, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Բոլորին հանգստության կոչ ենք անում։ Համարում ենք, որ իրավիճակը պետք է մնա սահմանադրական դաշտում»,- ասել է Պեսկովը, գրում է ՌԲԿ-ն։
Նշվել է նաև, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Երևանում իրավիճակի սրումից հետո չի շփվել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, սակայն անհրաժեշտության դեպքում շփումն օպերատիվ կերպով կապահովվի։
44-օրյա պպատերազմից հետ Հայաստանում ընդդիմությունը և փետրվարի 25-ին նաև Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբը պահանջում են վարչապետի հրաժարականը: Փաշինյանն իր աջակիցներին հրավիրել է Հանրապետության հրապարակ, ԳՇ գործողությունը որակել՝ ռազմական հեղաշրջման փորձ:

В Кремле с тревогой наблюдают за ситуацией в Армении. Об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Мы считаем это исключительно внутренним делом Армении – нашего очень важного и близкого союзника на Кавказе», – добавил он, пишет РИА Новости.
Песков также отметил, что Москва призывает всех к спокойствию – ситуация должна оставаться в конституционном поле.
Он добавил, что после обострения ситуации в Армении контактов между Москвой и Ереваном на высшем уровне не было, однако при необходимости они будут оперативно организованы.
Пашинян назвал случившееся попыткой переворота, уволил начальника Генштаба Оника Гаспаряна и призвал своих сторонников собраться у правительства.