Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քայլերթ է իրականացնում ու մարդկանց հորդորում փետրվարի 25-ին՝ ժամը 16:00-ին միանալ Հանրապետության հրապարակի հանրահավաքին:
Փաշինյանը կողմնակիցների ուղեկցությամբ գնում է Ազատության հրապարակ, որտեղ ժամը 15:00-ին հավաքվելու են նրա հրաժարականը պահանջող՝ Հայրենիքի փրկության շարժման կողմնակիցները:
Փաշինյանը հորդորել է ծափերով ողջունել այնտեղ հավաքված եղբայրներին: Կողք կողքի քայլող ընդդիմադիրներն ու իշխանության կողմնակիցները վիրավորել են իրար, հայհոյել:
Ընդդիմության կողմնակիցներից ոմանք վարչապետի հասցեին հնչեցրել են վիրավորանքներ, նա հորդորել է չտրվել սադրանքներին: Փաշինյանը նշել է, որ փետրվարի 25-ի հավաքը չի նշանակում, թե իրենք սխալներ չեն արել:
Վարչապետ Փաշինյանը կողմնակիցներին դիմելով նշել է, որ երկրում իրավիճակը կառավարելի է, իսկ իրենք չունեն թշնամիներ: Նա նշել է, որ ԳՇ-ից հեռացված զինվորականները ևս «հայրնիքի եղբայրներն են ու զինվորները»: Նա նաև կարծիք է հայտնել, թե ԳՇ կողմից իր հրաժարականի պահանջը «էմոցիոնալ ռեակցիա է եղել»:
«Բանակը ենթարկվում է ժողովրդին ու վարչապետին»,-հայտարել է նա:
Վարչապետը մի քանի անգամ շեշտել է, որ պատասխանատվություն են կրում բոլոր քաղաքացիների համար: Նա նշել է, որ ՀՀ-ում իշխանությունը ժողովրդինն է, և ժողովուրդը պիտի որոշի ինչ անել ու ինքն ինչ անի:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 25 февраля со своими сторонниками вышел на улицы Еревана. В 16:00 на площади Республики он выступит с речью, а сейчас он проходит по улицам города.
Проходя по улицам, Пашинян обратился к своим сторонникам и назвал ситуацию в стране управляемой, подчеркивая, что «внутри Армении у нас нет врагов». Он заявил, что даже те военачальники, которых он уволил из генштаба ВС страны, остаются его «братьями и солдатами родины». Он также выразил мнение, что заявление Генштаба ВС с требованием его отставки «было эмоциональной реакцией».
«Армия подчиняется народу и премьер-министру», – заявил он.
Говоря об угрозах гражданских столкновений, он отметил, что «опасность столкновений всегда есть, ситуация напряженная».
«Но мы должны договориться, что у нас такого не будет. Внутри Армении у нас нет врагов. Но есть вопросы, которые нужно обсуждать обязательно», – отметил премьер.