Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը, որը պետք է մեկնարկեր ժամը 11։00-ին, չի կայացել, քանի որ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը չի եկել և չի բացել նիստը։ Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար
Էդմոն Մարուքյանը, գրում է Aysor.am-ը։
«Նախորդ երկու անգամներն ԱԺ նախագահի պարտականությունները կատարել է Լենա նազարյանը, նա բացել է նիստը, սակայն քվորում չի եղել և նիստ չի եղել։ Հիմա ես սա գնահատում եմ անհարգալից վերաբերմունք ԱԺ մեկ հինգերորդի նկատմամբ: Իմ գնահատականը հետևյալն է՝ Ազգային ժողովը չունի նախագահ», – ասել է Մարուքյանը։
Փետրվարի 26-ին՝ ժամը 11-ին նախատեսված էր Ազգային ժողովի խորհրդի նիստ։
Օրակարգում մեկ հարց էր՝ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացրած ռազմական դրության վերացում և երկրում ստեղծված իրավիճակի քննարկում»։

The sitting of the Council of the National Assembly did not take place because Speaker Ararat Mirzoyan did not show up to open the meeting on Friday, February 26, Bright Armenia leader Edmon Marukyan told reporters, according to Aysor.am.
“I consider this as a disrespectful attitude towards the one-fifth of the National Assembly. My assessment is the following: the National Assembly has no chairman, ”said Marukyan.
The Council meeting was scheduled for 11:00am on Friday. The opposition Bright Armenia and Prosperous Armenia parties had suggested lifting martial law declared in the country during Azerbaijan's aggression against Nagorno-Karabakh.