Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն հանդիպել են: Քանի որ նախագահ Արմեն Սարգսյանը վատառողջ է, վարչապետը տեսակցելու նպատակով այցելել էր նրան, տեղեկացնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
«Բնականաբար, Հանրապետության նախագահն ու վարչապետն անդրադարձել են նաև երկրի ներքաղաքական իրավիճակին: Տարածվող այլ տեղեկությունները բացարձակապես սուտ են, և փորձ են ավելի սրելու առանց այն էլ լարված իրավիճակը:
Մեկ անգամ ևս հորդորելով ձեռնպահ մնալ սադրիչ և կեղծ տեղեկություններ տարածելուց, միաժամանակ, կրկին ընդգծում ենք, որ Հանրապետության նախագահն առաջնորդվում է բացառապես Սահմանադրությամբ և համապետական ու համազգային շահերով, գործում է իր սահմանադրական լիազորությունների շրջանակում»,-ասվում է հայտարարության մեջ:

Президент Армении Армен Саркисян и премьер-министр Никол Пашинян 1 марта провели встречу. Как сообщает пресс-служба президента, Пашинян навестил Саркисяна, так как президент несколько нездоров.
«Естественно, президент и премьер коснулись и внутриполитической ситуации в стране. Прочие распространяемые информационные потоки абсолютно ложны, они пытаются обострить и без того напряженную ситуацию», – говорится в сообщении.
«Еще раз призывая воздерживаться от распространения провокационной и ложной информации, в то же время вновь подчеркиваем, что президент республики руководствуется исключительно Конституцией, национальными и общенациональными интересами, действуя в рамках своих конституционных полномочий», – говорится в сообщении на сайте президента.