Վրաստանի խորհրդարանի մոտ ընդդիմության կազմակերպած պիկետն ավարտվել է՝ 7 մասնակից ձերբակալվել է։
Մասնակիցների մի մասը տեղափոխվել է շենքի մոտ տեղադրված վրանների մոտ։ Ռուսթավելու պողոտան փակ չէ, իրավիճակը հանգիստ է, գրում է Sputnik Georgia-ն։
Ցուցարարերի և իրավապահների միջև անընդհատ փոքր բախումներ են լինում՝ ցուցարարները փորձում են փակել փողոցը, ոստիկանությունը թույլ չի տալիս, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Մարտի 2-ի առավոտյան խորհրդարանի շենքի մոտ ընդդիմության կազմակերպած պիկետի պատճառով պատգամավորները ստիպված էին շենք մտնել «խայտառակության միջանցքով»՝ նրանց հասցեին հնչում էին «ստրուկ», «դավաճան» որակումները։
Մարտի 1-ին «Վրացական երազանքի» և ընդդիմության ներկայացուցիչները հանդիպել են՝ Եվրախորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ։ Եվրամիությունը 2 շաբաթվա ընթացքում առաջընթաց է ակնկալում Վրաստանից քաղաքական ճգնաժամից դուրս գալու հարցում։
Քաղաքական ճգնաժամը Վրաստանում սրվել է «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցության առաջնորդ Նիկա Մելիայի կալանավորումից հետո։ Ընդդիմությունը փողոց է դուրս եկել և մտադիր է անընդմեջ բողոքի ակցիաներ իրականացնել։ Նրանք պահանջում են ազատել քաղբանտարկյալներին և արտահերթ ընտրւթյուններ անցկացնել։

Несколько активистов оппозиционных партий задержаны в ходе проходящего у здания парламента Грузии пикета.
Отмечается, что между митингующими и правоохранителями периодически происходят столкновения. Протестующие пытаются перекрыть дорогу, чего не допускает патрульная полиция, пишет РИА Новости.
Оппозиционеры и их сторонники собрались перед зданием парламента в Тбилиси. Пикетирование началось с утра 2 марта, протестующие встречают автомобили депутатов выкриками и бурной реакцией. Правоохранители создали специальный коридор, через который пропускают автомобили депутатов. Оппозиция называет это мирной акцией, блокировать входы в парламент не собирается.
В Тбилиси в последнее время регулярно проходят акции протеста оппозиции, требующей освобождения председателя оппозиционной партии «Единое национальное движение» Ники Мелии и назначения внеочередных парламентских выборов.