Վիրավոր զինվորների համար նախատեսված ոտքի պրոթեզների հերթական խմբաքանակը Հայաստանում է, փոխանցում են Համահայկական հիմնադրամից։
«Համահայկական դրամահավաքի միջոցներով ձեռք բերված Ottobock գերմանական ապրանքանիշի ոտքի պրոթեզների հերթական խմբաքանակն արդեն Հայաստանում է և շուտով կտեղափոխվի Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոն»,- ասվում է հիմնադրամի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Պատերազմից հետո վիրավոր զինծառայողների աջակցության ու նրանց վերականգնողական բուժման ծրագրեր են իրականացվում: Պետության կողմից նրանց նաև տրամադրվում է 500,000 դրամ միավագ աջակցություն։

6 Март 2021 - 10:14 AMT
Очередная партия протезов для ног для пострадавших в ходе войны в Нагорном Карабахе солдат уже находится в Армении. Об этом сообщает Всеармянский фонд «Айастан».
«Очередная партия протезов для ног немецкого бренда Ottobock, приобретенная с помощью всеармянского сбора средств, уже находится в Армении и в ближайшее время будет передана Реабилитационному центру Защитника отечества», – говорится в сообщении фонда.
После завершения 44-дневной войны в Карабахе реализуются программы поддержки и реабилитации раненых военнослужащих.