Հայաստանում մարտի 9-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 175,198-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 182-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մարտի 8-ը հանգստյան օր էր և ախտորոշման ոչ բոլոր լաբորատորիաներն են աշխատել։
Մահվան ևս 10 դեպք է գրանցվել, 7-ը՝ կորոնավիրուսից և 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 3232 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 832։
Ապաքինվել է ևս 142 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 165,096-է։ Փաստացի բուժվողների թիվն աճել է՝ հասնելով 6038-ի։

The number of confirmed coronavirus infections in Armenia grew by 182 to reach 175,198 on Tuesday, March 9 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 142 more people recovered, seven patients died from Covid-19, while three others carrying the virus died from other causes in the past 24 hours.
A total of 1643 tests have been performed in the past day, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 165,096 people have recovered, 3232 have died from the coronavirus in the country, while 832 others carrying the virus have died from other causes.