Ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ Մարտակերտի հիվանդանոցը սկսել է հիվանդների ընդունելությունը, իսկ դպրոցներում վերականգնվել է ուսումնական գործընթացը։
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունից նշում են, որ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի սակրավորները շարունակում են հետազոտել Արցախում մասնավոր տների և ենթակառուցվածքների կարևոր օբյեկտներում պայթյունավտանգ առարկաների առկայությունը:
Ռուս խաղաղապահների կողմից 27 դիտակետում իրադրության շուրջօրյա մոնիթորինգ և հրադադարի ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն է իրականացվում: Հրադադարը պահպանվում է շփման գծի ամբողջ երկայնքով:
2020-ի նոյեմբերի 23-ից ռուսական սակրավորների կողմից չպայթած զինամթերքից ընդհանուր առմամբ մաքրվել է 1623 հա տարածք, 508 կմ ճանապարհ, 1577 շենք-շինություն, այդ թվում՝ 30 սոցիալապես նշանակալից օբյեկտ, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 25,154 պայթուցիկ առարկա:

9 Март 2021 - 10:04 AMT
При содействии российских миротворцев больница города Мартакерт Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) возобновила прием пациентов, в школах восстановлен учебный процесс. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РФ.
Отмечается, что саперы Центра гуманитарного реагирования российского миротворческого контингента в Арцахе продолжают работы по обнаружению и обезвреживанию взрывоопасных предметов в частных домах и инфраструктурах.
С 23 ноября 2020 года российскими саперами от неразорвавшихся боеприпасов в общей сложности очищено 1623 га территорий, 508 км дороги, 1577 зданий-строений, в том числе 30 социально значимых объектов, обнаружено и обезврежено 25,154 взрывчатых предметов.
«Режим прекращения огня сохраняется вдоль всей линии соприкосновения», – говорится в сообщении.
Российские миротворцы на 27 наблюдательных пунктах в Карабахе осуществляют круглосуточный мониторинг и контроль соблюдения режима прекращения огня.