ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդեն մտադիր է առաջիկայում Հայաստան և Ադրբեջան այցելել: Այդ մասին նա տեղեկացրել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
2021թ. ԵԱՀԿ-ում նախագահում է Շվեդիայի Թագավորությունը:
«Օգտակար ճեպազրույց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ Ադրբեջան և Հայաստան իմ կատարելիք այցից առաջ»,- ասվում է գրառման մեջ։
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդեն պաշտոնական այցով փետրվարին այցելել էր Վրաստան, հետո՝ Մոլդովա։ Այն ժամանակ հայտարարվեց, որ այց ՀՀ և Ադրբեջան նախատեսված չէ։

11 Март 2021 - 07:39 AMT
Министр иностранных дел Швеции, действующий председатель ОБСЕ Анн Линде намерена посетить Армению и Азербайджан. Об этом она написала в своем микроблоге в Twitter.
​Линде сообщила, что провела брифинг с сопредседателями Минской группы ОБСЕ и личным представителем действующего председателя МГ ОБСЕ Анджеем Каспршиком перед предстоящим визитом в Армению и Азербайджан.
Ранее Анн Линде призвала к ненасильственному урегулированию ситуации в Армении на фоне политического кризиса в стране, начавшегося в связи с требованием со стороны Генштаба ВС Армении отставки премьера Никола Пашиняна.