2020 թվականն ամենամահաբերն էր ԱՄՆ պատմության մեջ։ Այդ մասին գրել է Politico թերթը՝ ԱՄՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի տվյալներին հղումով։
Ըստ տվյալների՝ 2020-ին ԱՄՆ-ում ավելի քան 3 մլն մարդ է մահացել, կորոնավիրուսը երրորդն է մահաբերությամբ՝ սրտային հիվանդություններից և քաղցկեղից հետո։ Նշվում է, որ Covid-19-ի պատճառով մահացությունն ԱՄՆ-ում աճել է 15%-ով, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ըստ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի՝ ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսով ավելի քան 29 մլն մարդ է վարակվել, ավելի քան 529,000-ը՝ մահացել։
Դեկտեմբերին մեկնարկած պատվաստումները շարունակվում են. այժմ ԱՄՆ-ում արտոնագրված է 3 պատվաստանյութ, որից 2-ի դեպքում պատվաստում իրականացվում է 2 դեղաչափով։

Самым смертоносным в истории США был 2020 год, сообщает газета Politico со ссылкой на поступившие в его распоряжение данные Центров по контролю и профилактике заболеваний США (CDC).
Согласно данным, в США в 2020 году умерли более трех миллионов человек, коронавирус стал третьей по частоте причиной смерти после сердечных заболеваний и рака. Covid-19 привел к росту смертности в США на 15%, пишет РИА Новости.
По последним данным Университета Джонса Хопкинса, число заболевших коронавирусом в США превысило 29 миллионов человек, более 529 тысячи скончались.
Начавшаяся в декабре вакцинация продолжается – сейчас в США для экстренной вакцинации лицензированы три вакцины, две из них требуют двух прививок.