Մարտի 11-ին, տեղական ժամանակով ժամը 09:46-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 05:46-ին) Իրանի Խոյ քաղաքից 14 կմ հյուսիս-արևելք տեղի ունեցած 4.3 մագնիտուդով երկրաշարժը զգացվել է նաև Սյունիքում։
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5-6 բալ, օջախի 10 կմ խորությամբ։
Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է ՀՀ պետական սահմանից 95 կմ հեռավորության վրա։ Երկրաշարժը զգացվել է Սյունիքի մարզի` Ագարակ, Մեղրի, Քաջարան, Կապան, Գորիս և Սիսիան քաղաքներում` 2-3 բալ ուժգնությամբ:
ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից երկրաշարժը գրանցվել է հյուսիսային լայնության 38.56⁰ և արևելյան երկայնության 45.11⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով։

11 Март 2021 - 13:48 AMT
11 мартав 09:46 (по Еревану) сейсмической сетью Службы сейсмической защиты министерства по чрезвычайным ситуациям Армении было зарегистрировано землетрясение магнитудой 4.3 в 14 км к северо-востоку от города Хой в Иране. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Сила подземных толчков в эпицентре составила 5-6 баллов. Эпицентр землетрясения располагался в 95 км от госграницы Армении.
Подземные толчки ощущались в городах Агарак, Мегри, Каджаран, Капан, Горис и Сисиан Сюникской области Армении – силой в 2-3 балла.
Географические координаты эпицентра – 38.56° северной широты и 45.11° восточной долготы. Гипоцентр землетрясения залегал на глубине 10 км.