ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մարտի 11-ին և 12-ին հեռախոսազրույցներ է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ քննարկվել է իրավիճակն Արցախում։ Այդ մասին հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ նոյեմբերի 10-ի և հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարություններում ամրագրված պայմանավորվածությունների իրացման գործնական ասպեկտները»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Հունվարի 11-ին Մոսկվայում կայացած Փաշինյանի, Պուտինի և Ալիևի եռակողմ հանդիպման արդյունքներով ընդունվել է համատեղ հայտարարություն, ըստ որի տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային բոլոր կապերն ապաշրջափակելու նպատակով եռակողմ աշխատանքային խումբ է ստեղծվել։ Աշխատանքային խումբը ՀՀ-ից գլխավորում է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Ընթերցել նաև․ Զախարովա․ Երևանն ու Բաքուն դրական են տրամադրված ԼՂ գծով եռակողմ աշխատանքային խմբի գործունեությանը

Russian President Vladimir Putin held telephone talks with Azerbaijani President Ilham Aliyev and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on March 11 and 12, the Kremlin said in a statement.
The practical implementation of the agreements on Nagorno-Karabakh, reached in the trilateral statements of November 9, 2020 and January 11, 2021, were discussed, according to the statement.
"It was noted with satisfaction that the ceasefire is being strictly observed, and that the situation in the region remains generally stable and calm," the Kremlin said.
"Ilham Aliyev and Nikol Pashinyan hailed the effective activity of the Russian peacekeeping contingent deployed along the line of contact and the Lachin corridor."
The parties also exchanged views on issues of Russian-Azerbaijani and Russian-Armenian cooperation, the Kremlin side added.
The Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, told a briefing on Friday, March 12 that Armenia and Azerbaijan show a constructive attitude within the activity of the trilateral working group (Russia, Armenia, Azerbaijan – Ed.) on Nagorno-Karabakh