Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Հանդիպումը տեղի է ունեցել նախագահի նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում:
Նախագահը և վարչապետը քննարկել են երկրում ստեղծված իրավիճակը, այն հանգուցալուծելու և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները: Այդ համատեքստում որպես լուծում անդրադարձ է կատարվել խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը:
Իր նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 13-ին հանդիպումներ կունենա նաև Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ։
Ավելի վաղ նախագահը, իրավիճակը քննարկելու և ճգնաժամը հաղթահարելուն ուղղված փոխընդունելի լուծումներ գտնելու նպատակով, վարչապետին, խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին և Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարներին մարտի 13-ին հրավիրել էր հանդիպման նախագահական նստավայր։ Դրանից հետո Սարգսյանի աշխատակազմը, անդրադառնալով մարտի 13-ին նախատեսված հանդիպմանը, հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, որ այս պահին մեկ սեղանի շուրջ հանդիպման ձևաչափը դառնում է անիրագործելի։

President Armen Sarkissian met Prime Minister Nikol Pashinyan in Yerevan on Saturday, March 13, as part of a series of discussions initiated by Sarkissian to find ways to overcome the political crisis in Armenia.
According to a statement from the President's office, the two discussed the situation in the country, and the ways to diffuse tensions. In this context, the President and the PM weighed in on possible snap parliamentary elections as a solution to the conflict.
Also Saturday, Sarkissian will hold separate talks with the leaders of My Step and Bright Armenia parliamentary blocs. The meetings come after Sarkissian's office said the President's earlier invitation extended to the country's opposition and authorities for negotiations has become "unworkable at this stage".
Sarkissian earlier invited the country's Prime Minister, the leaders of parliamentary blocs and the Homeland Salvation Movement over to his residence, to discuss the situation and find mutually acceptable solutions to overcome the crisis.