Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Հանդիպումը տեղի է ունեցել նախագահի նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում:
Նախագահը և վարչապետը քննարկել են երկրում ստեղծված իրավիճակը, այն հանգուցալուծելու և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները: Այդ համատեքստում որպես լուծում անդրադարձ է կատարվել խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը:
Իր նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 13-ին հանդիպումներ կունենա նաև Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ։
Ավելի վաղ նախագահը, իրավիճակը քննարկելու և ճգնաժամը հաղթահարելուն ուղղված փոխընդունելի լուծումներ գտնելու նպատակով, վարչապետին, խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին և Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարներին մարտի 13-ին հրավիրել էր հանդիպման նախագահական նստավայր։ Դրանից հետո Սարգսյանի աշխատակազմը, անդրադառնալով մարտի 13-ին նախատեսված հանդիպմանը, հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, որ այս պահին մեկ սեղանի շուրջ հանդիպման ձևաչափը դառնում է անիրագործելի։

13 Март 2021 - 13:10 AMT
Президент Армении Армен Саркисян и премьер-министр Никол Пашинян 13 марта встретились в рамках обсуждений, инициированных президентом.
Как сообщают пресс-службы президента и премьера, Пашинян и Саркисян обсудили ситуацию в стране, пути ее разрешения и преодоления внутриполитического кризиса.
«В этом контексте в качестве решения было обсуждено проведение досрочных парламентских выборов», – говорится в сообщении.
Ранее президент пригласил Пашиняна, лидеров парламентских фракций и лидеров оппозиционного «Движения за спасение Родины» 13 марта на встречу в президентской резиденции. Президент назначил встречу, «руководствуясь национальными и общенациональными интересами», чтобы обсудить сложившуюся ситуацию и «найти взаимоприемлемые решения по выходу из кризиса».
13 марта стало известно, что Саркисян отдельно встретится с Пашиняном, а также руководителями правящей фракции Национального собрания Армении «Мой шаг» Лилит Макунц и фракции «Просвещенная Армения» Эдмоном Марукяном.