Մինչև արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար լինելու է գործող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, հայտարարել է Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը։
«Փաշինյանը լինելու է ժամանակավոր պաշտոնակատար, այլ սցենար չի քննարկվել»,- ասել է նա, փոխանցում է Sputnik Armenia-ն։
Սիմոնյանի կարծիքով` առաջիկա ընտրություններում իշխանական ուժի հաղթելու շանսերը բարձր են։
«Բնական է` մեր վարկանիշը նվազել է, բայց քարոզարշավի ժամանակ մենք կներկայացնենք, թե ինչու մարդիկ պետք է մեզ ընտրեն։ Իհարկե, կան հիասթափություններ, մարդիկ կան, որ բարկացած են մեզ վրա, բայց վստահ եմ, որ մենք ենք հաղթելու»,- հայտարարել է Սիմոնյանը։
Նա չի բացառել նաև ընտրություններից առաջ նոր ընտրական օրենսգրքի ընդունումը։
Մարտի 18-ին, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ համաձայնության է եկել «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունների հետ հունիսի 20-ին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ։

Armenia's Nikol Pashinyan will be acting Prime Minister before the snap parliamentary elections in summer, Deputy Speaker of the National Assembly Alen Simonyan told reporters on Friday, March 19.
"Yes, Prime Minister Pashinyan will be acting [Prime Minister] during the electoral process. No other scenario has been discussed," Simonyan said.
Pashinyan announced on Thursday that Armenia will hold snap parliamentary elections on June 20.
The Armenian came under fire after signing a statement with the Russian and Azerbaijani Presidents to end the war in Nagorno-Karabakh almost 45 days after the start of the military hostilities. Under the deal, the Armenian side was forced to return all the seven regions surrounding Karabakh, having lost a part of Karabakh itself in hostilities.