19 Մարտ 2021 - 14:35 AMT
Հայկական կողմին է փոխանցվել ևս 15 զինծառայողի աճյուն, հատնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Ադրբեջանական կողմը Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա-Շեխեր համայնքների խաչմերուկում հայկական կողմին է փոխանցել Վարանդայի (Ֆիզուլի) տարածաշրջանից հայտնաբերված, ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող ևս 15 (նախնական տվյալներ) զինծառայողի աճյուն»,-հայտնում են ԱԻՊԾ-ից։
Զինծառայողների ինքնությունը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից հետո Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներից հայտնաբերված կամ Ադրբեջանի կողմից փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը 1518 է` ըստ նախնական տվյալների:

19 Март 2021 - 15:20 AMT
19 марта на перекрестке населенных пунктов Кармир Шука-Шехер Мартунинского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) азербайджанская сторона передала армянской стороне тела 15 (предварительные данные) погибших в ходе боевых действий военнослужащих. Об этом сообщает Государственная служба по ЧС МВД Арцаха.
Отмечается, что тела считавшихся до сих пор пропавшими без вести военнослужащих обнаружены в районе Варанда (Физули).
С 13 ноября 2020 года по сей день на территориях, находящихся не под контролем Арцаха, обнаружены останки (предварительные данные) 1518 погибших военнослужащих и гражданских лиц.