Ձնաբքի պայմաններում մարտի 22-ին անհետացած զինծառայողների եղանակային ծայրահեղ բարդ պայմաններում տարհանման աշխատանքներն իրականացնելուց հետո Կ. Շահնազարյանը տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ։ Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր։ Ա. Հովհաննիսյանի կյանքը փրկել չի հաջողվել, տեղեկացնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
Ռազմական ոստիկանությունում նախապատրաստվում են նյութեր՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու համար։
Մարտի 21-ին, խիստ ձնաբքի պայմաններում, ՀՀ ԶՈւ N զորամասի մարտական հենակետից մյուս հենակետ անցնելու ընթացքում կորել էր կապը պայմանագրայիններ Կ. Շահնազարյանի և Ա.Հովհաննիսյանի հետ։ Նույն օրը մեկնարկել էին լայնածավալ որոնողափրկարարական աշխատանքներ, որոնց խանգարում էր չդադարող բուքը։
Նույն օրվա երկրորդ կեսին հաջողվել էր տեղորոշել զինծառայողների գտնվելու վայրը։ Ձեռնարկվել էին անհրաժեշտ միջոցառումները՝ նրանց տարհանելու ուղղությամբ։

Министерство обороны Армении сообщило подробности о военнослужащих-контрактниках К. Шахназаряне и А. Ованнисяне, связь с которыми 21 марта была потеряна в условиях сильной метели, при переходе с одной военной базы воинской части N на другую базу.
К сожалению, спасти жизнь А. Ованнисяна не удалось, а состояние Шахназаряна оценивается как тяжелое.
Сообщается, что 21 марта начались масштабные поисково-спасательные работы, которым мешала непрекращающаяся метель.
«22 марта во второй половине дня удалось определить местонахождение пропавших военнослужащих. Были предприняты все необходимые меры для эвакуации военнослужащих. После проведения эвакуационных работ в крайне сложных погодных условиях К. Шахназарян был доставлен в военный госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое. К сожалению, спасти жизнь А. Ованнисяна не удалось», – говорится в сообщении.