Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում կառուցվող բազմաբնակարան շենքի բնակարանները կտրամադրվեն Շուշի և Հադրութ քաղաքներից տեղահանված, ինչպես նաև զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին:
Շինարարական աշխատանաքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են, տեղեկացնում է Արցախի քաղաքաշինության նախարարությունը։
Շենքը կառուցվում է Թումանյան փողոցի կաթի կոմբինատի տարածքում։ Շենքի 108 բնակարանից 90-ը կլինի 2 սենյականոց, իսկ 18-ը՝ 3 սենյականոց:
Ներկա դրությամբ ընթանում են ներքին և արտաքին հարդարման աշխատանքները։ Զուգահեռ ընթանում են ջեռուցման, ջրամատակարարման, էլեկտրամոնտաժման աշխատանքները։

23 Март 2021 - 17:29 AMT
Арцахцы, которые вследствие войны лишились своих домов в Шуши и Гадруте Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), получат квартиры в Степанакерте. Об этом сообщает министерство градостроительства Арцаха.
Новое здание с 108 квартирами в Степанакерте уже строится. Квартиры в нем получат как перемещенные из городов Шуши и Гадрут, так и семьи погибших военнослужащих.
«В настоящее время ведутся работы по внутренней и внешней отделке. Параллельно ведутся работы по отоплению, водоснабжению и электромонтажу», – говорится в заявлении.