Տեղեկատվությունը, թե վրաց-ռուսական սահմանին թուրք վարորդը սպանել է հայ վարորդի, չի հաստատվել։ Այդ մասին հայտնել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
«Վրաստանում և Ռոստովում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունները կապ են հաստատել այդ երկրների պատկան մարմինների հետ և այդ տեղեկատվությունը չի հաստատվել»,-ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակը։
Ավելի վաղ ռուսական 360 TV հեռուստաալիքը հայտնել էր, որ վրաց-ռուսական սահմանին բեռնատար մեքենաների վարորդների միջև ծեծկռտուք է եղել, որի հետևանքով հայ վարորդ է սպանվել։ Հեռուստաալիքի աղբյուրը հայտնել էր, թե սպանողը, ենթադրաբար, թուրքական ծագումով վարորդ է եղել։

24 Март 2021 - 13:18 AMT
Министерство иностранных дел Армении опровергло информацию о том, что во время драки между дальнобойщиками на грузино-российской границе водитель турецкого происхождения убил своего армянского коллегу.
«Наши диппредставительства в Грузии и России (Ростова-на-Дону) установили связь с компетентными органами этих стран, и эта информация не подтвердилась», – сказала пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян, пишет Sputnik Армения.
Ранее сообщалось, что конфликт произошел на нейтральной полосе у пограничного перехода на Военно-Грузинской дороге. По сведениям «360», в результате драки один из дальнобойщиков, предположительно турецкого происхождения, якобы убил армянского водителя.