Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ, Բուշ-դյու-Դոնի պատգամավոր Գի Տեսիեն մտադիր է ֆրանսիացի խորհրդարանականների պատվիրակությանն առաջնորդել դեպի Հայաստան և Արցախ։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին նամակում։
«Երախտապարտ եմ ֆրանսախոսության միջազգային օրվա առթիվ Ձեր հղած շնորհավորանքի համար… Այն թե΄ ինձ, թե΄ Բարեկամության շրջանակի բոլոր անդամներին խորապես հուզեց:
Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի նախագահի իմ պաշտոնում շուտով ֆրանսիացի խորհրդարանականների պատվիրակությունն եմ առաջնորդելու դեպի Հայաստան և Արցախ: Հուսով եմ, որ առիթ և հաճույքը կունենանք Ձեզ հանդիպելու այս ընթացքում՝ Ձեզ հետ զրուցելու հեռանկարով»,-ասվում է նամակում:
Թովմասյանը Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ էր հղել Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահին:

Делегация французских парламентариев посетит Армению и Республику Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику). Об этом говорится в письме председателя Круга дружбы Франция-Арцах, депутата от Буш-дю-Рон Ги Тессье председателю парламента Арцаха Артуру Товмасяну.
«Благодарен вам за поздравление по случаю Международного дня франкофонии, которое мне передал Ованнес Геворкян. Это глубоко тронуло и меня, и всех членов Круга дружбы.
Вскоре я возглавлю делегацию французских парламентариев в Армению-Арцах как председатель Круга дружбы Франция-Арцах. Я надеюсь, что у нас будет возможность встретиться с вами в это время», – говорится в письме.
Ранее Товмасян направил президенту Кружка дружбы Франция-Арцах поздравительное послание по случаю Международного дня франкофонии.