Մարտի 30-ին Արցախում կատարվել է 77 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսի 7 դեպք:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 20 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում, տեղեկացնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
Արցախում 2021-ին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 4560 քաղաքացու հետազոտություն, որից 602-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսի 2486 դեպք: Կատարվել է 22 008 թեստավորում:
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը:

31 Март 2021 - 09:55 AMT
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) за минувшие сутки выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
Инфицированные контактировали с зараженными из ранее выявленных очагов.
Отмечается, что от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 20 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено 4560 тестов на Covid-19, из которых 602 оказались с положительным результатом.
В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2486 случаев заражения Covid-19, проведено 22,008 тестов.