ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Մոսկվա՝ ապրիլի 7-ին հանդիպում է նախատեսված ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Այդ մասին ֆեյսբուքայն իր էջում տեղեկացրել է վարչապետի խոսնակ Մանե Գևորգյանը։
Նշվում է նաև, որ Պուտինի հետ հանդիպումով պայմանավորված՝ Փաշինյանը ապրիլի 2-ից աշխատում է ինքնամեկուսացման պայմաններում։
«Բացի անձնական ընդունելություններից և հանրային միջոցառումներից, վարչապետը աշխատում է պլանային օրակարգով»,-ասվում է գրառման մեջ։
Այվազյանի և Լավրովի հանդիպման ժամանակ, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվել է նաև բարձր մակարդակով շփումների առաջիկա ժամանակացույցը:
Փաշինյանի վերջին հանդիպումը Պուտինի հետ տեղի է ունեցել 2021թ․ հունվարի 11-ին, որին հաջորդել է եռակողմ հանդիպումն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի մասնակցությամբ։ Պուտինի հետ հանդիպմանը քննարկվել են նոյեմբերի 10-ի եռակողմ հայտարարության կետերի լիարժեք իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

2 Апрель 2021 - 08:00 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 7 апреля встретится с президентом России Владимиром Путиным. Об этом сообщила пресс-секретарь премьера Мане Геворгян.
Встреча состоится в Москве. В связи с запланированной встречей Пашинян со 2 апреля работает в условиях самоизоляции.
«Премьер-министр работает по плановой повестке, исключены личные встречи и общественные мероприятия», – сообщила Геворкян.
По причине самоизоляции Пашинян лично не почтил память погибших во время Апрельской войны в Нагорном Карабахе в 2016 году. От имени премьер-министра 2 апреля в Ераблуре были возложены цветы к могилам героев Апрельской войны и венок к мемориалу, увековечивающему память погибших воинов-освободителей в связи с 5-летней годовщиной этих событий.
Последняя встреча Пашиняна с Путиным состоялась 11 января 2021 года, после чего состоялась трехсторонняя встреча с участием президента Азербайджана Ильхама Алиева. На встрече с Путиным обсуждались вопросы, связанные с полной реализацией пунктов трехстороннего заявления от 10 ноября по Карабаху.