ԱՄՆ Փենսիլվանիա նահանգում հսկայական գովազդային վահանակներ (բիլբորդներ) են տեղադրվել ՝ Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին ուղղված կոչով։ Բիլբորդները տեղադրվել են Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախմբի Փենսիլվանիայի բաժանմունքի նախաձեռնությամբ։
«Պարոն Բայդեն, պատվով, արժանապատվությամբ և խիզախորեն ճանաչեք Հայոց ցեղասպանությունը»,- գրված է վահանակներին:
Բիլբորդները տեղադրվել են Բաքս և Մոնտգոմերի շրջաններում։
Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին ընդառաջ ամերիկահայերը քայլեր են ձեռնարկում ցեղասպանության մասին իրազեկվածությունն բարձրացնելու ուղղությամբ և կոչ են անում ԱՄՆ նախագահի վարչակազմին պաշտոնապես ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունն ապրիլի 24-ի իր ելույթում:

Billboards calling on U.S. President Joe Biden to recognize the Armenian Genocide have been erected in Pennsylvania, the state's Armenian National Committee reports.
"As the 106th anniversary of the Armenian Genocide rapidly approaches, Armenians across the country are raising awareness and calling on the Biden administration to formally recognize the Armenian Genocide during his remarks on April 24," ANC-PA said in a Facebook post.
"In PA, billboards directed at President Joe Biden have been placed in Bucks and Montgomery counties."