Ապրիլի 7-ին Մոսկվայում կհանդիպեն ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ նրանք կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման ակտուալ հարցեր, տեղեկացնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Քննարկվելու է նաև ՌԴ, ՀՀ և Ադրբեջանի նոյեմբերի 10-ի և հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների իրականացման ընթացքը, ինչպես նաև տարածաշրջանում առկա խնդիրների հանգուցալուծմանն ուղղված քայլերը՝ մասնավորապես, Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային հաղորդակցությունների վերականգնման համատեքստում։
Կքննարկվեն նաև եվրասիական տարածքի ինտեգրման միավորումների շրջանակում փոխգործակցության հեռանկարները։
Փաշինյան-Պուտին վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2021թ․ հունվարի 11-ին, որին հաջորդել է եռակողմ հանդիպումն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի մասնակցությամբ։ Պուտինի հետ հանդիպմանը քննարկվել են նոյեմբերի 10-ի եռակողմ հայտարարության իրականացմանն առնչվող հարցեր։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin will discuss strategic partnership between the countries and the conflict in Nagorno-Karabakh at a meeting in Moscow on Wednesday, April 7, the Kremlin said on Monday.
"It is planned to consider the process of implementation of the statements of the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan on Nagorno-Karabakh from November 9, 2020 and January 11, 2021, as well as further steps to resolve the problems in the region, in particular the restoration of economic and transport links in the South Caucasus," the Kremlin said.
"In addition, issues of the development of the Russian-Armenian strategic partnership and alliance, as well as prospects for interaction in integration organizations in the Eurasian space will be discussed".
The two last met in January, ahead of trilateral talks with Azerbaijani President Ilham Aliyev in Moscow.