ՄԱԿ-ը 1 մլն դոլար է հատկացրել Ադրբեջանին ականազերծման աշխատանքների համար։ Այդ մասին տեղեկացրել է ՄԱԿ Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Չարու Բիստը, գրում է Moscow Baku-ն։
Բիստը նշել է, որ երկու շաբաթ առաջ նոր համաձայնագիր է կնքվել և ՄԱԿ Արտակարգ իրավիճակների արձագանքման կենտրոնական հիմնադրամը 1 մլն դոլար է հատկացրել Ադրբեջանին։
«Այդ միջոցները կգնան անձնակազմի հետ կապված ծախսերի և աջակցության վրա»,-ասել է նա։
Արցախում 44-օրյա պատերազմից հետ Ադրբեջանի հսկողության տակ անցած տարածքներում պարբերաբար զոհեր և վրավորներ են լինում ադրբեջանցի զինվորականների և այլոց շրջանում ականների պայթյունների հետևանքով։

ООН выделила Азербайджану $1 млн на очистку территорий от мин. Об этом сообщила советник постоянного представителя ПРООН Чару Бист.
Бист отметила, что две недели назад было подписано новое соглашение, и Центральный фонд реагирования на чрезвычайные ситуации ООН выделил Азербайджану $1 млн, пишет Moscow Baku.
«Эти средства пойдут на затраты, связанные с персоналом и на оказание поддержки», – отметила она.
На территориях, перешедших под контроль Азербайджана после 44-дневной войны в Нагорном Карабахе осень 2020 года, из-за взрывов мин регулярно происходят жертвы среди азербайджанских военных и других лиц.