Բելառուսը պատրաստ է աջակցել Ադրբեջանին արցախյան 44-օրյա պատերազմից հետո Բաքվի հսկողությանն անցած տարածքներում շինարարական աշխատանքներին։ Այդ մասին հայտարարել է Բաքվում գտնվող Բելառուսի ճարտարապետության և շինարարության նախարար Ռուսլան Պարխամովիչն Ադրբեջանի Քաղաքաշինության և ճարտարապետության կոմիտեի նախագահ Անար Գուլիևի հետ հանդիպմանը։
Պարխամովիչն ասել է, որ Բելառուսը մեծապես կարևորում է Ադրբեջանի հետ երկկողմ կապերի զարգացումը, գրում է Moscow-Baku.ru-ն։
Նա նշել է, որ Բելառուսի նախագծողներն ու փորձագետները պատրաստ են մասնակցել քաղաքաշինական գործընթացներին։
Բելառուսի ճարտարապետության և շիարարության նախարար Ռուսլան Պարխամովիչը Բաքվում է գտնվում Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի գլխավորած պատվիրակության կազմում։

Белоруссия готова оказать поддержку Азербайджану в строительно-восстановительных работах на территориях Нагорного Карабаха, перешедших под контроль Азербайджана. Об этом на встрече с председателем Госкомитета по градостроительству и архитектуре Азербайджана Анаром Гулиевым сказал находящийся с визитом в Баку министр архитектуры и строительства Белоруссии Руслан Пархамович.
Пархамович отметил, что Белоруссия придает особое значение развитию двусторонних связей с Азербайджаном, пишет Moscow-Baku.ru.
Он подчеркнул, что проектировщики и эксперты готовы участвовать в процессах градостроительства в Карабахе.
Руслан Пархамович находится в Азербайджане в составе делегации президента Белоруссии Александар Лукашенко.