Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին հղած շնորհակալական նամակում նշել է, որ լիակատար փոխվստահության և հարգանքի մթնոլորտում կայացած հանդիպումը Հայաստանի և Վրաստանի միջև համագործակցության հետագա զարգացման և ամրապնդման նոր ուղիներ նախանշեց:
Նա շնորհակալություն է հայտնել Վրաստան կատարած իր պաշտոնական այցի ընթացքում ցուցաբերված ջերմ ընդունելության, ինչպես նաև երկկողմ և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ կառուցողական քննարկումների համար:
«Միանգամայն համաձայն եմ, որ մենք պատասխանատվություն ենք կրում հայ և վրացի ժողովուրդների գալիք սերունդների միջև հարաբերությունների ձևավորման համար: Ուրախ եմ արձանագրել, որ առկա են համատեղ հետաքրքրություններ ու խոստումնալից հեռանկարային փոխգործակցություն նոր տեխնոլոգիաների, կրթության և գիտության, ենթակառուցվածքների, արհեստական բանականության, էներգետիկայի, տրանսպորտի և մի շարք այլ բնագավառներում:
Հավատացած եմ, որ այցի շրջանակներում ձեռք բերված գործնական և արդյունավետ պայմանավորվածություններն առավել կխորացնեն մեր երկրների միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցությունը՝ ի բարօրություն մեր եղբայր ժողովուրդների»,-ասվում է նամակում:
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 15-ին Վրաստանում Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ հանդիպմանն ասել էր, որ Հայաստանը մեծապես կարևորում է հարևան ու բարեկամ Վրաստանի հետ փոխգործակցության շարունակական զարգացումը, և, որպես Հայաստանի Հանրապետության նախագահ, պատրաստ է առավելագույն ջանքեր ներդնել երկկողմ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ։

Президент Армении Армен Саркисян направил благодарственное письмо президенту Грузии Саломе Зурабишвили за теплый прием в ходе его официального визита в Грузию, а также за конструктивные обсуждения по двусторонним и региональным вопросам.
По словам президента, прошедшая в атмосфере полного взаимного доверия и уважения встреча наметила новые пути дальнейшего развития и укрепления сотрудничества между Арменией и Грузией.
«Совершенно согласен, что мы несем ответственность за формирование отношений между грядущими поколениями армянского и грузинского народов.
Рад констатировать, что существуют общие интересы и многообещающее перспективное взаимодействие в сферах новых технологий, образования и науки, инфраструктур, искусственного интеллекта, энергетики, транспорта и в ряде других отраслей», – отметил Саркисян.
Он выразил уверенность, что достигнутые в ходе визита практические и эффективные договоренности еще более углубят сотрудничество между двумя странами в различных отраслях «во благо наших братских народов».
15 апреля во время встречи с президентом Грузии Саломе Зурабишвили в Тбилиси президент Армен Саркисян сказал, что Армения придает большое значение постоянному развитию сотрудничества с соседней и дружественной страной и готова приложить все усилия для расширения двустороннего сотрудничества.