ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իր աջակիցների հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ անվտանգության հարցերում ոչինչ չի արվում։ Հանդիպման մասին տեսանյութը հրապարակվել է նրա ֆեսյբուքյան էջում։
Նա նշել է, որ «գալիս է իշխանության` արժանապատիվ խաղաղություն հաստատելու»։
«Պատերազմից անցել է վեց ամիս, դուք որևէ քննարկում մեր խորհրդարանում լսե՞լ եք անվտանգության հարցերի շուրջ, կառավարության որևէ որոշում տեսե՞լ եք, որը կվերաբերի մեր զինված ուժերին»,- ասել է նա։
Քոչարյանը նշել է, որ խոսում են ինչ-որ բարեփոխումների մասին, սակայն վտանգը պահանջում է բոլոր ռեսուրսների և ոչ միայն Հայաստանի, այլ ամբողջ ազգի ռեսուրների մոբիլիզացիա։
«Հայաստանի իշխանությունը չի կարողանում տարբերել կարևորը ոչ կարևորից, առաջնայինը ոչ առաջնայինից»,- ասել է Քոչարյանը։
Նա նշել է, որ երկիրն այնպիսի վիճակում է, որ ամեն օր պատերազմի վտանգ կա և ամեն օր քայլեր պետք է ձեռնարկել այդ վտանգից խուսափելու, այն չեզոքացնելու համար։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ հունիսի 20-ին երկրում կայանլու են խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններ։ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է, որ մասնակցելու է ընտրություններին։

Second President Robert Kocharyan has said that he is "coming to power to bring dignified peace" to Armenia.
The ex-president said earlier he will head a bloc of parties at snap parliamentary elections scheduled for June 20.
Meeting with supporters on Friday, April 23, Kocharyan maintained that nothing is being done to address security matters in the country. According to him, six months after the war in Nagorno-Karabakh, he hasn't heard about security discussions at the National Assembly or government decisions on army reforms.
Kocharyan noted that dangers facing Armenia require the mobilization of all the resources of Armenians in Armenia and abroad.
"The authorities of Armenia can't tell the difference between the important and the unimportant, the primary and the non-primary," he said, adding that "there is a danger of war every day."