ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը փոխանցել է ՌԴ նախագահի ողջույնը և նշել, որ Մոսկվան գնահատում է Երևանի հետ եղբայրական հարաբերությունները, որոնք բազմամյա դաշնակցային և ռազմավարական բնույթ ունեն։
Ըստ Միշուստինի՝ Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների ավարտից հետո ՌԴ, ՀՀ և Ադրբեջանի ղեկավարների ստորագրած եռակողմ հայտարարությունը մեծ հնարավորություններ է բացում համատեղ աշխատանքի համար, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Առաջին հերթին դա բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումն է, նոր ենթակառուցվածքային երթուղիների ստեղծումը։ Այդ ամենը պայմաններ կստեղծի Անդրկովկասի տարածաշրջանի կայուն զարգացման համար»,-ասել է նա։
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով ժամանել է Կազան՝ մասնակցելու Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստի աշխատանքներին։

Russian Prime Minister Mikhail Mishustin has said Moscow values long-term "fraternal" and allied relations with Armenia, RIA Novosti reports.
Mishustin passed along Russian President Vladimir Putin's greetings and well-wishes to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan during a meeting in Russia on Thursday, April 29.
He noted that Moscow values "brotherly relations" with Yerevan, which he said "are of a long-term allied and strategic nature". According to him, the statements of the leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan, adopted after the end of hostilities in Nagorno-Karabakh, have opened up "great opportunities" for cooperation.
"This includes, first of all, the unblocking of all economic and transport communications, the creation of new infrastructural routes. All this will create conditions for the sustainable development of the Transcaucasian region," Mishustin said.