Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատանքի և աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ՝ նշելով, որ վերջին երեք տարվա ընթացքում կառավարության հիմնական խնդիրն է եղել քաղաքացիներին խրախուսելը՝ աշխատելու, գործելու, իսկ հետագա քայլերն ուղղված են լինելու յուրաքանչյուր քաղաքացու համար հնարավորություններ ստեղծելուն։
«Կորոնավիրուսի համավարակի ճգնաժամը, այնուհետև պատերազմը մեր առջև բացել են բազմաթիվ մարտահրավերներ ու խնդիրներ, որոնց լուծումը հնարավոր է միայն բոլորիս համատեղ ամենօրյա աշխատանքով, յուրաքանչյուրիս անհատական ջանքով, ստեղծագործական ներուժի լիարժեք իրացմամբ: 2020 թվականի ճգնաժամը ցույց տվեց բոլոր այն խնդիրները, որոնց լուծման ուղղությամբ մեր անկախությունից ի վեր թերացել ենք, դրանց ամենայն լրջությամբ չենք վերաբերվել՝ լինի օբյեկտիվ, թե սուբյեկտիվ պատճառներով:
Վերջին երեք տարիների ընթացքում մեր կառավարության հիմնական խնդիրն է եղել քաղաքացիներին խրախուսելը՝ աշխատելու, գործելու, տնտեսական գործունեություն ծավալելու, հավատալու սեփական ուժերին և հաջողությանը։ Կարծես դա սկսել էր արդյունք տալ, սակայն նախորդ տարվա ճգնաժամերը, ցավոք սրտի, խաթարեցին մեր առաջընթացն ու զարգացմանը միտված գործողությունները:
Մեր հետագա քայլերն ուղղված են լինելու յուրաքանչյուր քաղաքացու համար հնարավորություններ ստեղծելուն, քաղաքացիների կարողությունների զարգացմանը, կրթության համար անհրաժեշտ պայմանների ապահովմանը, հմտությունների, գիտելիքների անընդհատ զարգացմանը: Հայաստանի կառավարության ուշադրության կենտրոնում է նաև աշխատողների իրավունքների պաշտպանությունը, և մենք այդ ուղղությամբ ևս իրականացնում ենք հետևողական քայլեր»,-ասվում է ուղերձում:
Փաշինյանը նշել է, որ հայ ժողովուրդն աշխատող է, ստեղծարար, տաղանդավոր և իր անմնացորդ աշխատանքով կառուցելու է իր երազած հայրենիքը:
«Մենք պետք է բոլորով շարժվենք այդ նպատակի իրականացման ուղղությամբ, ուղղենք մեր մեջքը, հավատանք մեր ուժերին և մեր աշխատանքով կառուցենք ամուր, զարգացած, նորարարական և ապագային նայող պետություն: Այդ գործընթացը սկսվել է և հասնելու է իր նպատակակետին՝ ի հեճուկս ճգնաժամի, պատուհասած պատերազմի հետևանքով առաջացած խնդիրների ու դժվարությունների:
Հայաստանում ապագա կա, և այդ պայծառ ապագան կերտելու ենք եռանդուն ու ստեղծագործ աշխատանքով: Շնորհավոր Մայիսի 1 և կեցցե՛ ստեղծարար աշխատանքը»,-ասվում է Փաշինյանի ուղերձում:

Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Международного дня труда, в котором отметил, что у Армении есть будущее.
«Кризис эпидемии коронавируса, а затем и война, открыли перед нами множество вызовов и проблем, решение которых возможно только через ежедневный труд всех нас, индивидуальные усилия каждого из нас, полную реализацию нашего творческого потенциала. Кризис 2020 года выявил все проблемы, в решении которых мы проявляли нерадивость с момента обретения независимости, мы не относились к ним со всей серьезностью, будь то по объективным или субъективным причинам», – отметил Пашинян.
По его словам, в течение последних трех лет основной задачей их правительства было побудить граждан работать, действовать, заниматься экономической деятельностью, верить в свои силы и в свой успех: «Казалось, это начало приносить плоды, однако прошлогодние кризисы, к сожалению, помешали нашим действиям, направленным на прогресс и развитие».
«Наши дальнейшие шаги будут направлены на создание возможностей для каждого гражданина, развитие способностей граждан, обеспечение необходимых условий для образования, постоянного развития навыков и знаний. В центре внимания правительства Армении находится также защита прав трудящихся, и мы предпринимаем последовательные шаги и в этом направлении», – заявил Пашинян.
Он добавил, что армянский народ трудолюбив, креативен, талантлив и своим упорным трудом построит родину своей мечты.
«Мы все вместе должны двигаться к реализации этой цели, должны выпрямить свои спины, должны поверить в свои силы и своим трудом построить сильное, развитое, новаторское и смотрящее в будущее государство. Этот процесс начался и достигнет своей цели, несмотря на кризис, возникшие вследствие войны проблемы и трудности.
У Армении есть будущее, и мы создадим это светлое будущее энергичным и творческим трудом», – заключил Пашинян.