Gallup International Association-ի հարցումների համաձայն, «Իմ քայլը» դաշինքի վարկանիշը մեկ ամսում նվազել է 4.5%-ով։
Մարտին հարցվածների 31.7%-ն էր պատրաստ ձայնը տալ «Իմ քայլը» դաշինքին, եթե ընտրությունները կայանային գալիք կիրակի, իսկ ապրիլին վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած դաշինքի օգտին պատրաստ է քվեարկել հարցման մասնակիցների 27.2%-ը։
Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած քաղաքական ուժի օգտին պատրաստ է քվեարկել օգտին 8.1%-ը, մինչդեռ մարտին այդ ցուցանիշը 5.9% էր։ ԲՀԿ-ի օգտին իր ձայնը կտար 3․7%-ը (4.4%), ԼՀԿ-ի՝ 1.8%-ը (2.7%), ՀՅԴ-ի՝ 1.8% (2.1%), ՀՀԿ-ի՝ 1.1%-ը (2.4%)։
Հարցվածների 7.4%-ն ասել է, որ որևէ մեկի օգտին չի քվեարկելու, մարտին այդ ցուցանիշը 24.6% էր։ Ընտրություններին չի մասնակցի 11,խ.8%-ը, հրաժարվել է պատասխանել՝ 14.3%-ը։
Հարցումն անցկացվել է մարտի 26-29-ը և ապրիլի 23-27-ը հեռախոսային հարցումների եղանակով։ Մասնակցել է 1003 մարդ ՀՀ ամբողջ տարածքից։

3 Май 2021 - 15:24 AMT
Рейтинг правящего в Армении блока «Мой шаг», лидером которого является и.о. премьер-министра РА Никол Пашинян, за месяц снизился на 4.5%. Об этом свидетелствуеют данные опроса армянского представительства Gallup International association.
Так, если в марте 31.7% опрошенных готовы были отдать голос за «Мой шаг», то если бы досрочные парламентские выборы в Армении были в предстоящее воскресенье, то в апреле за блок Пашиняна были готовы проголосовать 27.2 % респондентов.
Исследование было проведено в периоды с 26 по 29 марта и с 23 по 27 апреля посредством телефонных опросов. Были опрошены 1003 человека по всей территории Армении.
За политическую силу во главе с экс-президентом Армении Робертом Кочаряном в апреле были готовы проголосовать 8.1% респондентов против 5.9% в марте, за «Процветающую Армению» – 3.7% (4.4%), «Просвещенную Армению» – 1.8% (2.7%), АРФ «Дашнакцутюн» – 1.8% (2.1%), партию третьего президента РА Сержа Саргсяна РПА – 1.1% (2.4%).
В апреле ни за кого не хотели голосовать 7.4% против 24.6% в марте, не пойдут на выборы 11,8%, отказались отвечать – 14,3%, запруднились ответить в апреле 17.3% опрошенных против 20% в марте.