Gallup International Association-ի հարցումների համաձայն, «Իմ քայլը» դաշինքի վարկանիշը մեկ ամսում նվազել է 4.5%-ով։
Մարտին հարցվածների 31.7%-ն էր պատրաստ ձայնը տալ «Իմ քայլը» դաշինքին, եթե ընտրությունները կայանային գալիք կիրակի, իսկ ապրիլին վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած դաշինքի օգտին պատրաստ է քվեարկել հարցման մասնակիցների 27.2%-ը։
Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած քաղաքական ուժի օգտին պատրաստ է քվեարկել օգտին 8.1%-ը, մինչդեռ մարտին այդ ցուցանիշը 5.9% էր։ ԲՀԿ-ի օգտին իր ձայնը կտար 3․7%-ը (4.4%), ԼՀԿ-ի՝ 1.8%-ը (2.7%), ՀՅԴ-ի՝ 1.8% (2.1%), ՀՀԿ-ի՝ 1.1%-ը (2.4%)։
Հարցվածների 7.4%-ն ասել է, որ որևէ մեկի օգտին չի քվեարկելու, մարտին այդ ցուցանիշը 24.6% էր։ Ընտրություններին չի մասնակցի 11,խ.8%-ը, հրաժարվել է պատասխանել՝ 14.3%-ը։
Հարցումն անցկացվել է մարտի 26-29-ը և ապրիլի 23-27-ը հեռախոսային հարցումների եղանակով։ Մասնակցել է 1003 մարդ ՀՀ ամբողջ տարածքից։

The approval rating of Armenia's ruling My Step bloc, which is led by acting Prime Minister Nikol Pashinyan, dropped by 4.5% within just a month, two separate surveys conducted by Gallup International in March and April reveal.
31.7% of respondents said in late March – and 27.2% in late April – that they would vote for Pashinyan's bloc if elections were held next Sunday, Gallup said.
Support for ex-President Robert Kocharyan, meanwhile, grew over the one-month period – from 5.9% to 8.1%.
All the other relatively major political forces too lost ground, according to the survey. Prosperous Armenia's rating fell from 4.4% to 3.7%, as did those of Bright Armenia (from 2.7% to 1.8%), the Republican Party (from 2.4% to 1.1%) and the Armenian Revolutionary Federation – Dashnaktsutyun (from 2.1% to 1.8%).
On the other side, more people said they are going to participate in elections – up from 41.2% to 48.3% in April, Gallup said.