Իսրայելի ՌՕՈւ ինքնաթիռները հարվածներ են հասցրել պլաստիկ իրերի պահեստին Սիրիայի Լաթաքիա գավառում, հայտնում է սիրիական պետական SANA գործակալությունը։
Ավելի վաղ, ըստ գործակալության, սիրիական ՀՕՊ-ն աշխատել էր Լաթաքիայի Ալ Հաֆֆա շրջանում և Համա գավառի Միսյաֆ շրջանում՝ հետ մղելով Իսրայելի հրթիռային գրոհները, տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ըստ սիրիական պետական Իհբարիա հեռուստաալիքի՝ միջադեպի արդյունքում մեկ խաղաղ բնակիչ է զոհվել, երկուսը՝ վիրավորվել։ Լաթաքիայի ոստիկանությունը հայտնել է երեք վիրավորի մասին խաղաղ բնակչության շրջանում։
Լաթաքիայի նահանգապետն իր հերթին հայտնել է, որ Իսրայելի գրոհի արդյունքում զոհվել է մեկ մարդ, վեցը՝ վիրավորվել։ Գրոհի հետևանքով նյութական վնաս է հասցվել։

Самолеты израильских ВВС нанесли удары по складу пластиковых изделий в провинции Латакия, сообщает сирийское государственное агентство САНА.
Ранее, по сообщениям агентства, сирийские ПВО сработали в районе аль-Хаффа в провинции Латакия и Мисъяф в провинции Хама при отражении ракетных ударов Израиля.
«Израильским ударам подвергся гражданский склад пластиковых изделий в пригороде Латакии», – говорится в сообщении, пишет РИА Новости.
По сведениям сирийского государственного телеканала Ихбария, в результате инцидента погиб один мирный житель, двое ранены. Тем временем в полиции Латакии сообщили о трех раненых среди мирных граждан.
Губернатор провинции Латакия, в свою очередь, сообщил, что в результате израильской атаки на гражданские объекты в провинции один человек погиб и шесть пострадали.