Մայիսի 7-ի դրությամբ Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ 10,281 առաջին դեղաչափ պատվաստում է կատարվել։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է առողջապահության փոխնախարար Գևորգ Սիմոնյանը։
Պատվաստվածներից 6578-ը ստացել է անգլա-շվեդական արտադրության «Աստրազենեկա» տեսակի պատվաստանյութ, իսկ 3703 մարդ պատվաստվել է ռուսական «Սպուտնիկ-V»-ով։
ՀՀ-ում սկսել են նաև գործել պատվաստման շարժական կետեր։
18 տարեկանից բարձր բոլոր անձինք կարող են անվճար պատվաստվել Covid-19-ի դեմ ցանկացած պոլիկլինիկայում՝ անկախ գրանցման վայրից:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը պատվաստվել էր մայիսի 3-ին և հորդորել բոլոր պաշտոնյաներին հետևել իր օրինակին։

A total of 10281 doses of the coronavirus vaccine have been administered in Armenia since the beginning of the vaccination program in the country in mid-April, Deputy Minister of Health Gevorg Simonyan said on Facebook on Friday, May 7.
In particular, 6578 doses of AstraZeneca and 3703 doses of Sputnik-V have been administered as of May 7, Simonyan said.
Armenia is expecting additional 1 million Sputnik-V doses from Russia, and will start inoculating people with Chinese jabs as well, having received 100,000 doses of SinoVac shots earlier.