Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Նախիջևանում ռազմական օդանավակայան է բացել, ինչպես նաև Նախիջևանի միջազգային օդանավակայանի նոր թռիչքուղին։
Նախիջևանի Առանձին համազորային բանակի հրմանատար Քերեմ Մուստաֆաևը զեկույց է ներկայացրել, իսկ Նախիջանի Ինքնավար Հանրապետության Գերագույն մեջլիսի նախագահ Վասիֆ Թալիբովը ներկայացրել է կատարված աշխատանքները, գրում է Moscow-Baku.ru-ն։
Ալիևը Նախիջևան է մեկնել մայիսի 10-ին։
Մայիսի 10-ին մեկնարկում է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի երկօրյա այցն Ադրբեջան՝ նախատեսված է հանդիպում նաև Ալիևի հետ։ Քննարկվելու է իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում և նոյեմբերի 10-ի և հունվարի 11-ի հայտարարությունների իրականացման ընթացքը։

10 Май 2021 - 14:19 AMT
10 мая президент Азербайджана Ильхам Алиев принял участие в открытии военного аэродрома Отдельной общевойсковой армии в Нахиджеване, а также новой взлетно-посадочной полосы международного аэропорта Нахиджевана.
Командующий Отдельной общевойсковой армией генерал-полковник Керем Мустафаев отдал рапорт Алиеву, а председатель парламента Нахиджеванской автономии Васиф Талыбов проинформировал его о проделанной работе.
В этот же день состоялось открытие Центрального госпиталя Нахиджеванского гарнизона.
10 мая министр иностранных дел России Сергей Лавров посетит с двухдневным визитом Азербайджан, где у него запланирована встреча с Алиевым. Будет обсуждаться ситуация в Нагорном Карабахе, а также реализация заявлений от 10 ноября 2020 года и 11 января по Карабаху.