Հանրապետության նախագահի նախաձեռնությամբ մայիսի 21-ին նախագահական նստավայրում տեղի ունեցած նախագահ Արմեն Սարգսյանի և վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի աշխատանքային հանդիպմանն անդրադարձ է եղել հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին:
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև սահմանազատման և սահմանագծման աշխատանքներ սկսելու հարցով Հայաստանի դիրքորոշման և ներկայացրած նախապայմանների շուրջ։ Ընդգծվել է, որ միայն վերջիններիս բավարարման դեպքում կստեղծվեն անհրաժեշտ պայմաններ՝ այդ ուղղությամբ համապատասխան քննարկումներ սկսելու համար։ Հանրապետության նախագահը ներկայացրել է իր դիտարկումները:
Անդրադարձ է եղել նաև Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժած ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումներին դուրս մղելու, Հայաստանի տարածքային ամբողջականության դեմ ոտնձգությունները բացառելու ուղղությամբ իրականացվող գործողությունների ընթացքին:

Armenian President Armen Sarkissian met acting Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday, May 21 to discuss tensions on the Armenian-Azerbaijani border.
At the meeting initiated by the President, the two weighed in on the process aimed at making the Azerbaijani military end its incursion and withdraw forces, as well as ruling out future encroachments on Armenian soil.
Sarkissian and Pashinyan also discussed the country's position on launching a delimitation and demarcation process and preconditions for such work. It was stressed that unless those preconditions are met and "relevant conditions" are created, no discussions will be held on the matter.