Իրանի արտգործնախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը կայցելի Հայաստան և Ադրբեջան: Այցը նախատեսված է մայիսի 25-ին։
Զարիֆի առաջիկա այցերի մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Սաիդ Խաթիբզադեն, տեղեկացնում է Regionmonitor-ը։
Մայիսի 24-ին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը և Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրին քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության հարցերը։ Հատուկ անդրադարձ է կատարվել վերջին շրջանում տեղի ունեցող բարձրաստիճան այցերին և դրանց արդյունքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին:

Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif will pay a visit to Azerbaijan and Armenia on Tuesday, May 25, local media cited Ministry spokesperson Saeed Khatibzadeh as saying on Monday.
No further details are available at the moment.
Acting Armenian Foreign Minister Ara Aivazian met on Monday, May 24 with Iranian Ambassador to Yerevan Abbas Badakhshan Zohouri to discuss peace and security in the region. Aivazian stressed the need for the immediate and unconditional withdrawal of the Azerbaijani Armed Forces from the territory of the Republic of Armenia.