Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը, անդրադառնալով Ադրբեջան և Հայաստան կատարած այցին, Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է, որ ՀՀ-ում և Ադրբեջանում սահմանային իրադարձությունների և երկկողմ հարաբերությունների շուրջ բուռն քննարկումներ են եղել։
«Իրանը մշտապես պնդում է, որ հարկավոր է հարգել տարածքային ամբողջականությունը։ Մենք ողջունում ենք երկու կողմի ղեկավարների պատրաստակամությունը՝ հասնելու արժանապատիվ փոխադարձ պայմանավորվածության։
Կան հսկայական հնարավորություններ տարածաշրջանային գործակցության համար»,- գրել է նա։
Զարիֆն աշխատանքային այցով մայիսի 25-ին այցելել էր Ադրբեջան, իսկ 26-ին՝ Հայաստան։ Նա հանդիպումներ է ունեցել երկու երկրի ղեկավարության հետ։

Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif has again "insisted" on respect for territorial integrity of countries, amid Azerbaijan's incursion into Armenia in several sections of the state border.
"Intensive talks in Azerbaijan and Armenia on bilateral ties and recent tensions. Iran has always insisted on respect for territorial integrity of all," Zarif said in a tweet after making a trip to both Baku and Yerevan.
"We welcome readiness of leaders on both sides to reach dignified mutual arrangements. Huge possibilities for regional cooperation."