Մոսկվայում ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանի և ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի աշխատանքային հանդիպման ժամանակ քննարկվել են «բոլոր սուր խնդիրները», գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
ՌԴ նախարարն առաջարկել է քննարկել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը. «Մենք կքննարկենք տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը կապված Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղապահ ուժերի աշխատանքի հետ, ինչպես նաև, անկասկած, այս պահին առկա բոլոր սուր խնդիրները»,-ասել է Շոյգուն։
Հարությունյանը նշել է, որ քննարկելու են համագործակցության բոլոր ուղղությունները, որոնք իմ կարծիքով հաջող են զարգանում։

Russian and Armenian defense chiefs Sergei Shoigu and Vagharshak Harutyunyan met in Moscow on Friday, May 28 to discuss "all the current acute problems," RIA Novosti reports.
The Russian Defense Minister proposed to discuss issues of regional security. "We will discuss regional security issues related to the work of the peacekeeping forces in Nagorno-Karabakh, and, of course, all the acute problems that exist at the moment," Shoigu said.
"Today we will discuss all our issues of cooperation, which, in my opinion, is developing very successfully," said Harutyunyan.
Opening the meeting, Shoigu noted that Russia and Armenia are strengthening military cooperation both in the bilateral format and within international structures, first of all, the CSTO.