ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2,581,093 ընտրող, տեղեկացնում է ոստիկանությունը։
ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը մայիսի 31-ին հրապարակվում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի թիվ 27-Ա որոշմամբ հաստատված՝ Ազգային ժողովի հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի 28-րդ կետի, և ի կատարումն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի։
Ըստ գտնվելու վայրի և հաշվառում չունեցող ընտրողների՝ քվեարկությանը մասնակցելու համար ընտրողների ցուցակում ընդգրկվելու մասին դիմում ներկայացնելու գործընթացը սկսվում է մայիսի 31-ին` ընտրություններից 20 օր առաջ:

2,581,093 citizens of Armenia are eligible to vote in the upcoming snap parliamentary elections in June, according to information provided by the Central Electoral Commission on Monday, May 31.
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan announced on March 18 that Armenia will hold snap parliamentary elections on June 20.
The acting PM came under fire after signing a statement with the Russian and Azerbaijani Presidents to end the war in Nagorno-Karabakh almost 45 days after the start of the military hostilities. Under the deal, the Armenian side was forced to return all the seven regions surrounding Karabakh, having lost a part of Karabakh itself in hostilities.