Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հունիսի 2-ից աշխատանքային այցով Սյունիքի մարզում է, տեղեկացնում է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունը:
Ռուսական դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը ծանոթացել է Գորիս-Կապան ճանապարհի (Որոտան, Շուռնուխ) սահմանային հատվածում տեղակայված անցակետերում ռուս և հայ սահմանապահների ծառայությանը, ինչպես նաև Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ ծառայության աշխատակիցների կողմից լուծվող խնդիրների առանձնահատկություններին:
Մարզկենտրոն մուտք գործելիս Կոպիրկինին դիմավորել է Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանը։ Նա դեսպանին է ներկայացրել քաղաքում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին՝ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում սահմանապահների մասնակցության համար։

3 Июнь 2021 - 07:08 AMT
Со 2 июня посол России в Армении Сергей Копыркин находится с рабочей поездкой в Сюникской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба посольства РФ в РА.
Глава российской дипмиссии ознакомился со службой российских и армянских пограничников на постах, выставленных на участке границы вдоль автодороги Горис – Капан (н.п. Воротан, Шурнух), а также со спецификой решаемых сотрудниками Пограничной службы ФСБ России задач.
Мэр Капана Геворг Парсян, встретивший российского посла при въезде в областной центр, представил текущую социально-экономическую ситуацию в городе. Парсян выразил также благодарность России за участие пограничников в обеспечении безопасности в регионе.
Ранее посол России в Армении Сергей Копыркин заявил, что российские пограничники в Армении несут службу с многократно увеличенной нагрузкой. Помимо прописанных в договоре обязанностей, российские погранвойска увеличили присутствие в Сюникской области в связи с ситуацией на армяно-азербайджанской госгранице.