Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հունիսի 2-ից աշխատանքային այցով Սյունիքի մարզում է, տեղեկացնում է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունը:
Ռուսական դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը ծանոթացել է Գորիս-Կապան ճանապարհի (Որոտան, Շուռնուխ) սահմանային հատվածում տեղակայված անցակետերում ռուս և հայ սահմանապահների ծառայությանը, ինչպես նաև Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ ծառայության աշխատակիցների կողմից լուծվող խնդիրների առանձնահատկություններին:
Մարզկենտրոն մուտք գործելիս Կոպիրկինին դիմավորել է Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանը։ Նա դեսպանին է ներկայացրել քաղաքում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին՝ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում սահմանապահների մասնակցության համար։

Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin is on a working trip to the southern province of Syunik, the Facebook page of the Russian Embassy.
Kopyrkin is visiting the region to learn more about the service of the Russian and Armenian border guards in the area, as well as about the specifics of the tasks performed by the employees of the Border Guard Service of the Federal Security Service (FSB) of Russia.
Kapan Mayor Gevorg Parsyan met the Russian ambassador and detailed the current socio-economic situation in the city. The mayor also expressed gratitude to Russia for the involvement of border guards in ensuring security in the region.