Կորոնավիրուսի հետևանքով մահացած անձինք այսուհետ նույնպես կդիահերձվեն։ Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունել է «Բնակչության բժշկական օգնության և սպասարկման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին օրինագիծը:
Կորոնավիրուսի պանդեմիայի բռնկումից հետո օրենսդրական փոփոխություն կատարվեց, որով այդ վարակով ախտահարված անձանց դիահերձումն արգելվեց։ Ներկայիս վերախմբագրմամբ, այդ արգելքն այլևս չի գործի։
Հունիսի 4-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 223,050-ի։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 4452 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 1088։

И.о. министра здравоохранения Армении Анаит Аванесян 3 июня на заседании парламента предложила поправки к Закону «О медицинской помощи и обслуживания населения», которые предусматривают отмену запрета на патологоанатомическое вскрытие скончавшихся от коронавируса.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, за принятие соответствующих поправок в закон проголосовали 76 депутатов, 8 воздержались.
С апреля 2020 года в Армении был введен запрет на проведение вскрытия скончавшихся после заражения коронавирусом.
По состоянию на 4 июня общее количество зараженных коронавирусом в Армении достигло 223,050 человек. Всего от коронавируса умерло 4452 человека, по иным причинам умерли 1088 зараженных.