ՀՀ կայցելի ԱՄՆ Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը, տեղեկացնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը։
Այցը տարածաշրջանային է։
Ռիքերը հունիսի 6-13-ը կայցելի Թբիլիսի (Վրաստան), Բաքու (Ադրբեջան) և Երևան (Հայաստան)՝ երկկողմ և տարածաշրջանային առաջնահերթությունների խթանման և տարածաշրջանի ժողովրդավարական ու տնտեսական զարգացման հարցերում ԱՄՆ աջակցությունն արտահայտելու նպատակով։
Հայաստանում և Ադրբեջանում փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ռիքերը կհանդիպի կառավարության, քաղաքացիական հասարակության ու գործարար դաշտի առաջնորդների հետ՝ քննարկելու երկկողմ առաջնահերթությունները և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանն առնչվող հարցերը։

5 Июнь 2021 - 08:16 AMT
И.о. помощника госсекретаря США по делам Европы и Евразии Филип Рикер 6-13 июня посетит Грузию, Азербайджан и Армению. Об этом сообщает Госдепартамент США.
Отмечается, что визиты состоятся с целью стимулирования двусторонних и региональных приоритетов, а также чтобы выразить поддержку США в вопросах демократического и экономического развития региона.
В Ереване и Баку Рикер встретится с представителями правительства, гражданского общества и деловых кругов с целью обсуждения двусторонних приоритетов и вопросов нагорно-карабахского конфликта.
В Тбилиси встречи пройдут с целью обсуждения полного выполнения соглашения между грузинскими партиями от 19 апреля.