Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ ՀՀ-ն ու ՌԴ-ն հետևողականորեն զարգացնում են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները։
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին պետական տոնի` Ռուսաստանի օրվա առթիվ:
Ռուսաստանի նորագույն պատմության մեջ հունիսի 12-ը մարմնավորում է երկրի քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում հիմնարար վերափոխումները, միջազգային ասպարեզում Ռուսաստանի դերի ու տեղի էլ ավելի ամրապնդումը:
Այսօր Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետևողականորեն զարգացնում են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները, որոնց հիմքում ընկած է մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամության ամուր հիմքի վրա բազմաբնույթ փոխգործակցություն կառուցելու ձգտումը։
Համոզված եմ, որ հայ-ռուսական միջպետական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ դաշնակցային փոխգործակցության հունով` հանուն մեր պետությունների շահերի, տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության ապահովման:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, տոնական այս օրը մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Ռուսաստանի ժողովրդին՝ երջանկություն և բարեկեցություն»,-ասվում է ուղերձում:

Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту РФ Владимиру Путину по случаю Дня России. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
«В новейшей истории Российского государства 12 июня олицетворяет фундаментальные преобразования в политической и экономической сферах страны, еще большим упрочением роли и места России на международной арене.
Сегодня Армения и Россия поступательно развивают армяно-российские союзнические отношения, в основе которых лежит стремление к выстраиванию разнопланового взаимодействия на прочном фундаменте многовековой дружбы наших народов», – говорится в послании.
Пашинян убежден, что армяно-российские межгосударственные отношения будут и далее развиваться в русле союзнического взаимодействия «во благо обеспечения интересов наших государств, региональной стабильности и безопасности».
Он пожелал Путину крепкого здоровья и новых успехов на ответственном посту, а народу России – счастья и благополучия.