Արտահերթ ընտրություններին քվեարկել է նաև ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։ Նա նշել է, որ քվեարկել է հանուն անվտանգ, ինքնիշխան, տնտեսապես զարգացած Հայաստանի ու Արցախի հանրապետությունների, հանուն հզոր բանակի, սահմանների անձեռնմխելիության ու հասարակության հաշտեցման։
«Մեր հիմնական խնդիրն է միացնել պառակտված հասարակությունը, որտեղ հնարավոր չէ ոչնչի հասնել՝ ոչ անվտանգության, ոչ տնտեսական առաջադիմության»,- նշել է նա։
Արձագանքելով «Հայաստան» դաշինքի հետ կոալիցիայի ստեղծման մասին հարցին, Սարգսյանն ասել է, որ այդ մասին կխոսեն ընտրությունների արդյունքների ամփոփումից հետո։
Նա նաև անդրադարձել է իրավապահ համակարգի գործողություններին․ «Ողջ իրավապահ համակարգը, հատկապես՝ քարոզարշավի վերջին օրերին, ակնհայտ հրահանգավորմամբ լծված է մեր դեմ բիրտ ուժ կիրառելուն։ Անօրինական խուզարկություններ, առանց դատարանի որոշման, անօրինական ձերբակալություններ, և այսպես շարունակ։ Առավոտից ուշադիր հետևում ենք իրադարձություններին, կարծում եմ՝ օրվա երկրորդ կեսին միջանկյալ հայտարարություն կանենք, ևս մեկը՝ քվեարկության ավարտից անմիջապես հետո»,- ասել է նա։

Third President, head of the Republican party Serzh Sargsyan stopped by a polling station in the Armenian capital city of Yerevan to cast his ballot "for secure, sovereign, economically developed Republics of Armenia and Artsakh, for a powerful army, the inviolability of borders and reconciliation among the society."
"Our main task is to unite a divided society where nothing can be achieved: neither security nor economic progress," he told reporters on Sunday, June 20.
In response to a question about forming a coalition with Hayastan (Armenia) bloc, Sargsyan said the matter would be discussed only after the elections.
The former President maintained that the entire law enforcement system, especially in the last days of the campaign, was "obviously instructed to use brute force against us." According to him, illegal arrests and searches without court decisions have taken place.