«Հայաստան» դաշինքի դեմ հակաքարոզչական թերթիկներ տարածած անձը ներկայացել է ոստիկանություն:
Հունիսի 20-ին սոցցանցում տեղեկություն էր տարածվել ու տեսանյութ հրապարակվել, որ անհայտ անձը «Հայաստան» դաշինքի դեմ հակաքարոզչական թերթիկներ էր լցնում Երևանի փողոցներից մեկում, ասվում է ոստիկանության հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ ոստիկանության ծառայողների բացատրական աշխատանքի արդյունքում հակաքարոզչական թերթիկներ տարածած անձը ներկայացել է ոստիկանության Երևանի վարչություն։
Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 40․1 հոդվածի, այն է՝ քվեարկության օրը կամ դրան նախորդող օրը քարոզչություն կատարելու հատկանիշներով արարք կատարելու կապակցությամբ նյութերն ուղարկվելու են ԿԸՀ։
Հունիսի 20-ի վաղ առավոտյան Երևանի փողոցներում, բոլոր ընտրատեղամասերի մոտ բազմաթիվ տպագիր թռուցիկներ են հայտնվել՝ «Հայաստան» դաշինքի ղեկավարի հասցեին ատեության քարոզով։
«Հայաստան» դաշինքը հայտարարություն էր տարածել՝ տեղեկացնելով, որ դիմել է ոստիկանություն՝ պահանջելով սեղմ ժամկետում, ընդհուպ մի քանի ժամվա ընթացքում, հայտնաբերել դաշինքի ղեկավարների հասցեին վիրավորանք և ատելություն պարունակող նյութեր պատրաստողներին, տարածողներին ու պատվիրատուներին և անհապաղ բերման ենթարկել, հատկապես, որ համացանցում արդեն առկա են համապատասխան տեսանյութեր։

20 Июнь 2021 - 18:27 AMT
Человек, распространивший 20 июня, в день досрочных выборов в парламент Армении, антипропагандистские листовки против блока «Армения», явился в полицию. Об этом сообщает пресс-служба полиции РА.
С утра 20 июня в соцсетях распростраилась информация о том, что неизвестный на одной улицах Еревана разбросал антипропагандистские листовки против блока «Армения», который возглавляет второй президент РА Роберт Кочарян.
В полиции готовятся материалы на основании данной информации.
«В результате разъяснительной работы сотрудников полиции лицо, распространявшее антипропагандистские листовки, явилось в Управление полиции Еревана. Материалы в связи со статьей 40․1 Кодекса об административных правонарушениях, то есть в связи с проведением агитации в день голосования или накануне, будут отправлены в ЦИК», – говорится в сообщении полиции.
В выборах участвуют 25 политических сил – 21 партия и 4 блока. Общее число избирателей, включенных в регистр избирателей Армении, составляет 2,581,093. Избирательные участки закрылись в 20:00, явка не достигла 50%.