Հունիսի 21-ի՝ ժամը 08:25-ի դրությամբ, բոլոր 2008 ընտրատեղամասի ձայների հաշվարկով, ԱԺ արտահերթ ընտրություններում ձայների մեծամասնությամբ, նախնական տվյալով, հաղթում է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, որը հավաքել է 687,251 ձայն կամ քվեների 53.92%-ը։
Երկրորդը «Հայաստան» դաշինքն է, որը հավաքել է 268,165 ձայն կամ քվեների 21.04%-ը։ Դրան հաջորդում է «Պատիվ ունեմ» դաշինքը՝ 66,633 ձայն կամ 5.23%։
«Բարգավաճ Հայաստանը» հավաքել է 50,416 ձայն կամ քվեների 3.96%-ը, «Հանրապետությունը»՝ 38,714 ձայն կամ 3.04%, ՀԱԿ-ը՝ 19,647 ձայն կամ 1.54%-ը։
Նախնական տվյալով՝ խորհրդարան կանցնեն ՔՊ-ն, «Հայաստան» ու «Պատիվ ունեմ» դաշինքները։
ՔՊ-ից ու «Հայաստանից» բացի,որևէ այլ կուսակցություն կամ դաշինք չի հաղթահարել սահմանված 7 և 5 տոկոս շեմերը։
Օրենքի համաձայն, սակայն, եթե անցողիկ շեմը հաղթահարում են միայն երկու ուժ, ապա մանդատներ տրվում են նաև առավելագույն ձայները հավաքած երրորդ ուժին։

21 Июнь 2021 - 05:32 AMT
Партия «Гражданский договор» и.о. премьера Армении Никола Пашиняна побеждает на парламентских выборах. Об этом свидетельствуют итоги подсчета голосов на всех 2008 избирательных участков страны.
Так, по предварительным данным ЦИК, партия Пашиняна набрала 53.92% голосов (687,251 человек), за ней следует блок «Армения» экс-президента Роберта Кочаряна – 21.04% (268,165).
Третье место занял блок «Честь имею» с 5.23% (66,633 голоса). При этом, блок пройдет в парламент несмотря на то, что не преодолевает семипроцентный барьер, так как в парламенте должно быть представлено минимум три политические силы.
Партия «Процветающая Армения» известного бизнесмена Гагика Царукяна набирает 3.96% голосов, «Республика» – 3.04%, Армянский национальный конгресс первого президента Левона Тер-Петросяна – 1.54%.
Согласно предварительным данным, в парламент Армении пройдут «Гражданский договор», «Армения» и «Честь имею».