Նորընտիր խորհրդարանում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը կունենա սահմանադրական մեծամասնություն և կձևավորի կառավարություն։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետի պաշտոնակատար, ՔՊ առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ավելի վաղ նա գրել էր, որ հունիսի 21-ին՝ ժամը 20.00-ին, հավաքվելու են Հանրապետության հրապարակում՝ «իրականացնելու ժողովրդի կողմից Պողպատե մանդատը նորընտիր վարչապետին հանձնելու հանդիսավոր արարողություն-հանրահավաքը»։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, բոլոր տեղամասերի ձայների հաշվարկով, ստացել է քվեների 53.92%-ը, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքը՝ 21.04%-ը, «Պատիվ ունեմ» դաշինքը՝ 5.23%։

Civil Contract party will have a constitutional majority in parliament and form a government, Armenia's caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan said in a Facebook post on Monday, June 21, after his party won snap parliamentary elections a day earlier.
Pashinyan’s Civil Contract party won 53.92% of the vote, while Hayastan (Armenia) bloc headed by second President Robert Kocharyan secured 21.04% of the ballots. "I Have Honor" bloc too will get seats in the parliament.
Pashinyan earlier summoned supporters to the Republic Square in downtown Yerevan at 8:00 pm on Monday to "hold a solemn ceremony of handing over the people's steel mandate to the newly elected Prime Minister."