Պատվաստումային գործընթացը շարունակվում է։Covid-19-ի դեմ պատվաստումների մեկնարկից ի վեր ՀՀ-ում հունիսի 20-ի դրությամբ` կատարվել է 64,293 պատվաստում։
Դրանք իրականացվում են առողջության առաջնային պահպանման կազմակերպություններում շաբաթվա բոլոր օրերին. շաբաթ և կիրակի սահմանվել են հերթապահություններ՝ ժամը 10։00-16։00-ը։
Նախապես պետք է զանգահարել նախընտրած պոլիկլինիկա` անկախ կցագրումից, և գրանցվել պատվաստման համար:
Կարող են պատվաստվել նաև օտարերկրյա քաղաքացիները: Պատվաստումներն անվճար են:
«ԱստրաԶենեկա»-ով և «Կորոնավակ»-ով պատվաստումները կարող են իրականացվել 18 և բարձր տարիքի անձանց շրջանում, ըստ դիմելիության, կամավորության սկզբունքով: Իսկ «Սպուտնիկ-Վի»-ով պատվաստումները նախատեսված են 18 տարեկանից բարձր քրոնիկ հիվանդների, 18-54 տարեկան բուժաշխատողների, սոցիալական խնամքի կենտրոնների բնակիչների և աշխատակիցների համար:

По состоянию на 20 июня, в Армении прививки против коронавируса получили 64,293 человека. Об этом сообщает министерство здравоохранения Армении.
Отмечется, что процесс вакцинации продолжается. Вакцинация проводится в организациях оказания первичной медико-санитарной помощи все дни недели, в субботу и воскресенье установлено дежурство с 10:00 до 16:00.
Вакцинацию могут пройти также иностранные граждане. Вакцинация от коронавируса проводится бесплатно.
Препаратами AstraZeneca и CoronaVac могут вакцинироваться лица от 18 лет и старше, по добровольному принципу. Вакцинация препаратом «Спутник V» проводится гражданам старше 18 лет, имеющим хронические заболевания, а также медицинским работникам, сотрудникам и проживающим центров социального ухода от 18 до 54 лет.